Главная В избранное Версия для печати

Зміст (меню):  На русском языке

Народні казки

Якщо народні казки складені сукупним творчим потенціалом усіх народів світу, то слід тоді говорити про самобутність українських чи російських казок?

Звичайно ж слід! Українські народні казки існують так само, як і російські казки, німецькі, французькі та інші казки народів світу. Адже не казки мігрують по світу, а лише казкові мотиви і сюжети. І кожен народ з тих мандрівних мотивів будує свої казки, як вправний майстер зводить будинки з окремих цеглин чи каменів.

Чи має українська казка свої особливості, чим вона відрізняється від інших казок?

В українській казці приділяється багато уваги побутовим реаліям. Оповідач, як звичайно, перераховує все, що дав батько дочки на придане, все, що селянин придбав для свого господарства за щасливо здобутий скарб. Це іноді не на користь літературним якостям казки, але, з іншого боку, українські казки містять багатий матеріал для вивчення матеріальної і духовної історії українського народу.

Характер націй і обставини її життя відображаються в народних казках, і українські казки відрізняються від тих самих казок братів Грімм, як відрізняється українець від німця. Михайло Грушевський цілком справедливо говорив про "органічне засвоєння інтернаціональних, мандрівних тем з українським елементом". Цей український елемент наповнював інтернаціональну тему українським змістом і українським духом.

До початку   • Все про казки   • Портрети та живопис   • RSS   • Контакти  
Господи, сколько ещё не сделано... А сколько ещё предстоит не сделать...
2009 © Портрети та живопис в Україні